Litava, rodinný dům, pozemek 970 m2


Cena 5.990.000 Kč

Hledáte klidné místo pro bydlení nebo rekreaci?

Je vašim snem bydlet v dosahu přírody, a přesto mít město v dojezdové vzdálenosti?

Nabízíme vám nemovitost, která může sloužit jako rodinný dům nebo velká chalupa k celoročnímu užívání.

Dle ústního sdělení majitele byl původní dům postaven kolem roku 1930 a probíhala zde pouze běžná údržba. V roce 1972 byla provedena nástavba 2.NP. Poslední rekonstrukcí v roce 2010 byla výměna oken za plastová okna s izolačním dvojsklem. Část domu a hospodářské budovy je podsklepena (kotelna, sklad na dřevo nebo uhlí, sklep na uskladnění ovoce nebo zeleniny).

Vstup do domu - 1.NP: chodba, spíž, kuchyně, sociální zařízení, tři pokoje a schodiště do 2.NP. Zde jsou dva pokoje, kuchyně a velký půdní prostor. Pod střechou s pálenými taškami se nachází půdní prostor, který nabízí možnost vybudování zajímavého podkrovního pokoje.

Dům je napojený na obecní vodovod (má i vlastní studnu), elektrickou energii a kanalizaci. Vytápění je ústřední s kotlem na tuhá paliva. V kuchyni je sporák s troubou na dřevo. Průkaz energetické náročnosti: G – průkaz zatím nebyl vyhotoven.

Na pozemku se dále nachází garáž, bývalé chlévy a stodola s dílnou. Na zahradě je skleník k pěstování širokého druhu zeleniny.

Celková plocha pozemku má výměru 970 m2.

Tuto nabídku ocení klienti, kteří upřednostňují okolní přírodu a klid, místo ruchu velkých měst. 


Litava je vesnice, část obce Olší v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Nachází se v Hornosvratecké vrchovině, na okraji přírodního parku Svratecká hornatina, asi 2,5 km na jihovýchod od Olší. Kolem vsi prochází silnice II/385 Brno – Nové Město na MOravě. Žije zde 102 obyvatel. O aktivity v obci se mimo jiné stará i místní myslivecká organizace. Okolí obce nabízí spoustu turistických a cykloturistických tras. Dopravu zajištují autobusy IDS JMk.

U naší společnosti je možné zdarma využít služeb poradce, který Vám nezávazně poradí v oblasti hypotečních úvěrů, stavebního spoření, podnikatelských úvěrů a všech forem pojištění.

Podívejte se na všechny fotografie 

Chcete si dům prohlédnout osobně? 

Domluvte si prohlídku!

Milan Pavelka - realitní makléř

+420 605 022 928

info@milanpavelka.cz

@facebookovástránka